еС
Повереник за информације од јавног значаја Републике Србије поништио решење општине Аранђеловац од 26. октобра 2020. године и наложио Управи општине Аранђеловцу да у року од пет дана достави на е-адресу нашег портала достави одговоре тражене још 25. маја 2020. године, дан после саобраћајне незгоде коју је изазвао возач општинског „шевролета“ АR017VA.
Више од годину дана општина Аранђеловац избегавала је да достави податке о имену лица које је управљало возилом, ко је одобрио коришћење тог аутомобила и за које потребе, ко је у општини задужен да одобрава коришћење службених возила и која још лица користе општинске аутомобиле и по ком основу. Повереник за информације од јавног значаја је уважио жалбу нашег портала и на наставак „игре скривалице“ ставио тачку.
Решење Повереника за информације од јавног значаја број: 071-01-3479/2020-03, од 17. јуна 2021. године, које је на е-адресу нашег портала достављено 22. јуна 2021. године
Да ли ће Управа општине Аранђеловац и после поништавања незаконитог решења од 26. октобра прошле године наставити да се игра жмурке сазнаћемо за пет дана, односно најдаље до 27. јуна. Можда се деси да уочи Видовдана „прогледају“ и општински челници и коначно јавности Аранђеловца наш портал учини доступним информације за којима досадашња потрага траје - 13 месеци.